Startpagina

Nieuws




Actie kerkbalans

Van 13 februari tot 1 maart vindt de Actie Kerkbalans bij PG Meppel plaats.

13 februari gaat Actie Kerkbalans van start. Het thema is ‘Geef vandaag voor de kerk van morgen’. Want ook in de toekomst willen we van betekenis zijn voor mensen die geloof, verdieping en ontmoeting zoeken. Door vandaag te geven, maken we de kerk van morgen mogelijk!

In de tweede helft van februari vragen we jou om een bijdrage voor onze Protestantse Gemeente Meppel. Jij geeft toch ook voor de kerk van vandaag én morgen?
Meer lezen op: Actie Kerkbalans 


Jeugdband




Pastoraat

Heeft u behoefte aan pastoraat of kent u iemand die hieraan behoefte heeft dan kunt u contact opnemen met de desbetreffende coördinator.

De wijkcoördinatoren van het pastorale team zijn elk via een eigen e-mailadres bereikbaar. Als u contact wilt opnemen met een coördinator of contactpersoon, dan werkt dat zo dus het makkelijkst.

De volgende adressen zijn daarvoor aangemaakt:

Verzorgingshuizen: Hans Cornelissen: verzorgingshuizen@pgmeppel.nl Wijk Oosterboer: Andrea Hospers: oosterboer@pgmeppel.nl
Wijk Centrum en Ezinge, Kunnie Postma: centrumezinge@pgmeppel.nl
Wijk Haveltermade, Ingrid Rijksen: haveltermade@pgmeppel.nl
Wijk Koedijkslanden, Marijke Veldman: koedijkslanden@pgmeppel.nl
Wijk Berggierslanden, Heleen ter Brake berggierslanden@pgmeppel.nl
Wijk Nieuwveenselanden en Broeklanden, Nelleke van Aalderen: nieuwveenselanden@pgmeppel.nl


‘De Samenstroom’

Als naam voor het Nieuwe Kerkelijk Centrum aan de Groenmarkt is gekozen ‘De Samenstroom’.
Via de volgende link kunt u de onthulling van de naam terugkijken: https://youtu.be/PiPEsiTO3Vg
Met deze naam wordt het volgende uitgedrukt:

1. Historisch
De eiermarkt die vroeger op de Groenmarkt was, deed mensen samenstromen.
De gracht liep vroeger vanaf de Tipbrug  over de Prinsengracht, Prinsenstraat (Groenmarkt) naar het Kerkplein.
Een stroom die door de handel nooit stil stond.

2. Symboliek
Water dat stroomt is in beweging (levend water). 
De kerk is voortdurend in beweging en zoekt, als een rivier haar weg. 
Daarbij wil de Protestantse Gemeente samenwerken met verschillende stromingen in de samen-leving. De naam staat voor onze gemeente in een Kerkelijk Centrum, waar mensen met al hun verschillen, kunnen samenstromen